Login | Register
Forgot your password?

Math Required!
What is the sum of: 2 + 5    

A password will be emailed to you.

A Pál Adrienn nyerte a Filmszemlét

Kocsis Ágnes Pál Adrienn című filmje kapta a fődíjat a 42. Magyar Filmszemlén. A legjobb rendező Mundruczó Kornél, a legjobb színészek pedig László Zsolt és Bacskó Tünde lettek. Az Országos Diákzsűri fődíját Dyga Zsombor Utolér című thrillere, a Legjobb kisjátékfilm pedig a hazánkat idén Cannes-ban képviselő Csicska című Till Attila-alkotás tudhatta magáénak. Íme a teljes díjazott lista:

Nyakkendő Díj – SZFE

Balázs Gábor

Petróczy Sándor-díj (A Mozisok Országos Szövetsége által alapított díj):

2010-ben az Üvegtigris 3. nyerte el.
Nézőszám: 304.123 fő

Filmplakát Díj: (A megkezdett hagyományt folytatva, a díjakat a tervezők kapják.)

Dyga Zsombor: Utolér

A közönségdíjat idén a Kolorádó Kid című film plakátja kapja, a plakátot tervezte Zash és Dömsödi Zsolt.

Zöld Holló Díj – Országos Diákzsűri nagyjátékfilmes fődíja:

Dyga Zsombor: Utolér


Közönségfilm Díj – Film.hu Díj:

Kocsis Ágnes: Pál Adrienn

Animációs film kategória

Elismerő Oklevél:

Szederkényi Bella: Orsolya
Békés Rozi: Villamos

Animációs kategória Fődíja:

Molnár Tünde: Simon vagyok

Tudományos-ismeretterjesztő filmes kategória

Elismerő Oklevél:

Nagy Attila János: Kételkedem, tehát vagyok

Tudományos-ismeretterjesztő kategória Fődíja: Kollányi Ágoston-díj

Török Zoltán: Vad Magyarország

Dokumentumfilmes kategória

Dokumentumfilm kategória Fődíja: Ember Judit-díj

Sós Ágnes: Láthatatlan húrok – a tehetséges Pusker nővérek

Schiffer Pál rendezői Díj:

megosztva:
Szekeres Csaba: Örvény
Varga-Kabarcz Zsófia: Varázslatos gladiátorok

Kisjátékfilmes kategória

Kísérleti film – Elismerő Oklevél:

Szabó Réka: Árnyékfilm

A zsűri Elismerő Oklevéllel jutalmazza:

Reisz Gábor: Külalak
Zomborácz Virág: Valami kék
Kárpáti György Mór: Erdő

Legjobb kisjátékfilm:

Till Attila: Csicska

Till Attila: Csicska

TV-filmes kategória

Elismerő Oklevél:

Dettre Gábor: Antigoné
Horváth Lili: Hazafelé (Hajónapló ’89-90)

TV-filmes kategória Fődíja – Zsurzs Éva rendezői Díj:

megosztva:
Török Ferenc: Apacsok
Esztergályos Károly: Szégyen töredékek a huszadik századból

Játékfilmes kategória

Arany Mikrofon Díj:

Juhász Róbert hangmérnök, a Pál Adrienn és az Utolér című filmekért.

Arany Olló Díj:

Czakó Judit vágó, az Utolér című filmben nyújtott munkájáért.

Legjobb Színész Díja:

László Zsolt, A halálba táncoltatott leány című filmben nyújtott alakításáért.

Legjobb Színésznő Díja:

Bacskó Tünde, az East Side Stories című film The Wild Side című epizódjában nyújtott alakításáért.

Operatőri Díj:

Kocsis Ágnes: Pál Adrienn

Erdély Mátyás operatőr, a Szelíd teremtés – A Frankenstein terv című film fényképezéséért.

Rendezői Díj:

Mundruczó Kornél, a Szelíd teremtés – A Frankenstein terv című filmért.

Játékfilmes kategória Fődíja és Produceri Díj:

Kocsis Ágnes: Pál Adrienn
Producer: Pusztai Ferenc

Kapcsolódó cikkek:
Seveled
VOX különszám: Sorozatok 5
A hobbit itthon is HFR 3D-ben!

Kapcsolódó cikkek:

  1. 2011.03.17.- Pál Adrienn
  2. Romantikus websorozat nyerte az Origo Zrt. tenderét
  3. Oscar 2011: A csoportkép

 

Szólj hozzá!